Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

691 615 876

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek A KUKU

O nas


A KUKU to miejsce idealne dla Państwa Szczęścia.

A KUKU w Łęknie to niezwykłe miejsce, które od 2014 roku tworzą ludzie zainspirowani pracą z dziećmi od 20 tygodnia życia do 6 roku życia.

Chcemy, aby Dziecko czuło pełną akceptację, zaufanie i dobrą atmosferę, która sprawia, że prawidłowo się rozwija i nabywa wielu potrzebnych umiejętności.

Każdemu Dziecku poświęcamy należytą uwagę.

Przedszkole wyposażono tak, aby Dzieci czuły się w nim komfortowo i by mogły uczyć się, bawić, nawiązywać znajomości, przyjaźnie, by mogły wesoło poszaleć i odpocząć, czyli po prostu być sobą – DZIEĆMI.

Naszym pragnieniem jest stworzenie wyjątkowej atmosfery, w której dzieci będą mogły swobodnie pogłębiać indywidualne zainteresowania i zdolności. W tym celu wykorzystywane będą elementy wielu atrakcyjnych metod wspierających aktywność dziecka.

Przywiązujemy dużą wagę do współpracy z Rodzicami, ponieważ to Oni wiedzą najwięcej o swoim Dziecku.

Chcemy, aby nie tylko Dzieci, ale także Rodzice stanowili społeczność naszego Żłobka i Przedszkola.

 

klocki

Warunki i otoczenie

Celem wychowania jest doprowadzenie dziecka do samodzielności, niezależności i poszanowania świata. Otoczenie, w którym przebywa dziecko powinno wspierać jego rozwój w tym zakresie. W A KUKU są początkowo gośćmi, ale ostatecznie stają się również gospodarzami tego miejsca, spędzając tu wiele godzin dziennie, przez kilka lat swojego życia. Żłobek i Przedszkole powinny być więc dla nich bezpieczną przystanią, małym światem, w którym będą czuły się “jak u siebie”, a który jednocześnie pobudzi ich do wielorakiej aktywności.

Obiekt posiada wszelkie niezbędne pozwolenia, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne. Posiadamy także duży parking, który pozwoli rodzicom w bezpiecznych warunkach odprowadzić dziecko do placówki.

W budynku znajdują się 4 przestrzenne sale z łazienkami. Bezpośrednio z każdej sali jest wyjście ewakuacyjne, aby jak najszybciej można było przeprowadzić ewakuację dzieci i personelu. Sale oraz łazienki wyposażone są w urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza). Placówka wyposażona jest w monitoring.

Sale wyposażone są w pomoce dydaktyczne i atestowane meble.
Starannie dobieramy wszystkie pomoce tak, aby były bezpieczne i dobrej jakości, a jednocześnie estetyczne. Ich wygląd, kolor i struktura powinny zaciekawiać dziecko, dawać impuls do działania.

Przestrzeń pracy dzieci jest świadomie zorganizowana, ponieważ budowanie poczucia bezpieczeństwa dokonuje się poprzez uczestnictwo w uporządkowanym otoczeniu. Każdy Przedszkolak posiada swoje miejsce do przechowywania własnych prac. Wszystkie pomoce dydaktyczne i zabawki mają określone miejsce w sali, znajdują się w kącikach tematycznych.

Nauczyciele nie mają biurek. Wychowawca jest “żywym” elementem otoczenia, a zarazem jego twórcą. Ma za zadanie towarzyszyć dziecku, pełni rolę łącznika pomiędzy nim, a światem. Nie potrzebuje więc “twierdzy” w postaci biurka, które oddzielałoby go od dzieci.

Wystrój pomieszczeń sanitarnych jest prosty, toalety i umywalki dostosowane są do wzrostu dzieci w celu utrzymania czystości i higieny osobistej na najwyższym poziomie.
Przestrzeń korytarzy służy także celom dydaktycznym. Powstają tu projekty edukacyjne, dostępna jest biblioteka, obok których nie można przejść obojętnie. Wystawy prac pokazują naszą codzienną aktywność.

PLAC ZABAW

Plac zabaw to bardzo ważne miejsce dla każdego dziecka. Tutaj doskonalą sprawność fizyczną, koordynację, a także rozwijają się społecznie poprzez kontakty z innymi dziećmi. Nasze przedszkole posiada własny plac zabaw, dostosowany do wieku dzieci. Miejsce jest ogrodzone i zamykane. Nasz plac wyposażony jest w sprzęt posiadający certyfikaty jakości. Co najmniej raz w roku wymieniamy piasek w piaskownicy.

Obok A KUKU znajduje się park, który pozwala na bliskość otaczającej natury, zapewnia dzieciom dużą dawkę świeżego powietrza.

 

ŻŁOBEK

Żłobek to miejsce wpisane do Rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonych przez Gminę Zaniemyśl, w którym mogą przebywać dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat.

W naszej placówce funkcjonuje jedna grupa żłobkowa „Maleństwa”. Jest ona mieszana wiekowo co wymaga od opiekunów większych kompetencji i dużej znajomości dzieci. Otoczenie jest odpowiednio, logicznie uporządkowane, a materiały dydaktyczne dostosowane. Dzieci ze żłobka spotykają się z dziećmi przedszkolnymi na wspólnych zajęciach, spacerach, wycieczkach. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku.
Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi. Rywalizację zastępuje współpraca. Starsze dzieci sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji. Metody edukacyjne i wychowawcze są oczywiście odpowiednio dobrane.

Nasza kadra z należytą starannością dba o rozwój i bezpieczeństwo naszych najmłodszych podopiecznych. Jest otwarta na współpracę z rodzicami, w celu zapewnienia jak najlepszych warunków związanych z zaspokojeniem potrzeb maluchów i ich rodziców. 
Naszym założeniem jest to, aby dzieci czuły się bezpiecznie jak w „domu”. Wspieramy je przy tak ważnych momentach jak nauka czystości, mówienia, spożywania posiłków, zabawy, a także w poszukiwaniu kontaktu z otaczającym ich światem.

Wiek dzieci żłobkowych kryje za sobą także trudny moment zwany „bunt dwulatka”. Jest to bardzo ważny okres podczas którego kształtuje się tożsamość dziecka i utrwalają pierwsze granice. Świadomi, wspieramy nasze dzieci i ich rodziców tak, aby mogli jak najlepiej przejść przez ten czas. Jesteśmy cierpliwi i wyrozumiali.
Naszym założeniem jest jak najlepiej przygotować dzieci do dalszej edukacji w przedszkolu. Ramowy rozkład dnia oraz proponowane zajęcia mimo tego, że dostosowane do potrzeb najmłodszych przypominają te prowadzone w przedszkolu. Zależy nam, aby dzieci miały możliwość wspólnej nauki poprzez zabawę, a także kształtowały podstawowe umiejętności społeczne. Staramy się rozwijać u nich samodzielność, pogłębiać ciekawość i wzmacniać aktywność.

Oferta żłobka obejmuje nie tylko opiekę, ale także wyżywienie oraz zajęcia edukacyjne. Staramy się, aby maluszki spędzały także wiele czasu na świeżym powietrzu lub zabawach dowolnych, niezorganizowanych.

 

PRZEDSZKOLE

W naszej placówce funkcjonują trzy grupy przedszkolne. Jedna grupa mieszana wiekowo, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 4 lat „Kangurki”. W drugiej grupie są dzieci w wieku 5 lat „Pszczółki” oraz trzecia grupa – 6-latki „Tygryski”.

Otoczenie jest odpowiednio, logicznie uporządkowane, a materiały dydaktyczne dostosowane. Dzieci ze wszystkich grup spotykają się na wspólnych zajęciach, spacerach, wycieczkach. Ważne jest dla nas to, aby każde dziecko miało kontakt nie tylko z rówieśnikami, ale z dziećmi i dorosłymi w różnym wieku.

Zaletą takich działań jest fakt, że dzieci uczą się od siebie nawzajem – dzielą się pomysłami, przekazują wiedzę, uczą wyrażania emocji i radzenia sobie z nimi.
Rywalizację zastępuje współpraca. Starsze dzieci sprawdzają się w roli opiekunów budując zarazem swoje poczucie wartości i kompetencji. Metody edukacyjne i wychowawcze
są oczywiście odpowiednio dobrane. Dzieci przerabiają program dostosowany do ich wieku. Zwykle część aktywności jest prowadzona wspólnie. Zajęcia programowe odbywają się zaś w grupach. Młodsze dzieci mogą robić to, co starsze, jeśli mają na to ochotę.