Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

masz pytanie
zadzwoń

691 615 876

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek A KUKU

Kadra

Organizowanie Najmłodszym przyjemnie spędzonego czasu to nasz sposób na życie.

Jesteśmy przekonani, że oddając Swoje Szczęścia pod nasze skrzydła, zapewnicie im możliwości wszechstronnego rozwoju i lepszego startu w przyszłość.

Nauczyciel… to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom?
D. Beisser

Nasi nauczyciele to nie tylko fachowcy, którzy mogą się wykazać odpowiednim wykształceniem, certyfikatami i doświadczeniem, ale przede wszystkim miłe, ciepłe, życzliwe, zaangażowane i oddane dzieciom osoby. Budują ze swoimi wychowankami silne relacje i tworzą przyjazną, dającą poczucie bezpieczeństwa atmosferę, sprzyjającą rozwojowi uczuć poznawczych. Nasi podopieczni znają wszystkich pracowników przedszkola, sami też są znani po imieniu. W związku z tym dzieci czują się swobodnie i pewnie nie tylko w swojej sali, ale również na terenie całego obiektu. Ułatwia im to późniejsze funkcjonowanie w szkole podstawowej i przygotowanie na kolejne zmiany.

 

Kadra przedszkole Akuku

 

W przyjaznej dzieciom atmosferze dbamy o jak najlepsze efekty uczenia się dziecka. Pracujemy z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój dzieci, mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Stosujemy nowoczesne metody edukacji motywujące i aktywizujące dzieci do działania w zakresie poszczególnych sfer rozwojowych. Jesteśmy refleksyjni, twórczy i kreatywni, co sprzyja rozwijaniu u dzieci ich potencjalnych możliwości oraz rozbudzaniu ciekawości poznawczej.

Spędzamy z dziećmi kilka lat ich życia. Wielu z nich towarzyszymy od maleńkości, aż do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej. Pomimo pracy z całą grupą, zauważamy każde dziecko, ponieważ każde jest wyjątkowe. Dzięki całorocznej obserwacji, dostrzegamy jego osobiste potrzeby, możliwości oraz zainteresowania i wychodzimy im naprzeciw. Każdą grupą zajmuje się nauczyciel oraz pomoc nauczyciela. Dzięki temu możemy poświęcić dzieciom odpowiednią ilość uwagi i okazać skuteczną pomoc. Mamy też więcej czasu na indywidualną pracę z przedszkolakiem, rozwijanie jego uzdolnień i uzupełnianie braków. Oprócz codziennych kontaktów z rodzicami, dwa razy w roku odbywają się konsultacje z nauczycielami, aby udostępnić rodzicom wyniki naszych obserwacji. 

Kadrę pedagogiczną wspierają specjaliści: logopeda, terapeuta ręki, terapeuta Integracji Sensorycznej, a także profesjonalni instruktorzy zajęć sportowych.